Yamal je asistiral, Barcelona pa je preobrnila z 2:1 in dobro začela.

Comentários · 18 Visualizações ·

V prvem krogu La Lige v sezoni 24-25 se je Barcelona spotaknila z Valencio na stadionu Mestalla; Xavi je celo uprizoril odstop, ostal in nato odpuščen; Rick je prevzel mesto novega trenerja, premagal Real Madrid na pripravljalni tekmi pred sezono, remiziral z Manchester Cityjem in Milanom, a prejšnji teden izgubil Gamper Cup.Na prvi tekmi sezone je Flick naletel na določeno pomanjkanje osebja; Gundogan in Olmo sta manjkala v ekipi, Pedri pa se je pravkar vrnil in je sedel na klopi. Nemški trener ni imel druge izbire, kot da sestavi razmeroma neobičajno postavo 4-2-4.
Rafinha, Lamine Yamal 19, Ferran Torres in Lewandowski tvorijo ofenzivno linijo sprednjega polja; Casado in Bernal kot defenzivni vezisti združujejo moči v zadnjem polju. Ter Stegen je stal pred golom. Ob sodnikovem žvižgu je Valencia izkoristila domačo situacijo in v 13. minuti začela ustvarjati grožnje, saj je Almeida izkoristil svojo osebno sposobnost, da je prebil obrambnega Casada po desni strani, nato pa je Kubasi iztegnil žogo spredaj V prvem bloku je skoraj zabil avtogol, nato pa je Duro v 18. minuti streljal z glavo le nekoliko višje od prečke, Rafinha pa je streljal izven kazenskega prostora Mamardashvili je naredil bočni skok, da bi zadržal cilj. V 21. minuti je predložek Pepeluja iz majhnega kota z leve strani odbil na nogo Kubasi, hitro pa je reagiral Ter Stegen in rešil nevarnost.
V 57. minuti sta Lamine Yamal dresi in Marseille poslala odlično priložnost, nato pa je Flick izvedel popravek, v 70. minuti pa sta igrala Christensen in Pedri , Casado je podal, Lewandowski pa se je obrnil in streljal naenkrat, a ga je obrambni igralec vseeno blokiral in zapravil priložnost za hat trick.V 86. minuti je Flick odpovedal in Yamal, vreden 120 milijonov evrov, je bil zamenjan. Izvedel je 3 driblinge, poslal 3 ključne podaje in asistiral Lewandowskemu, da je dosegel 7,8 točke . Na koncu se je Barcelona vrnila do zmage z 2:1, s čimer je osvojila prvo zmago v eri Flicka in končala sramoto, ko je Barceloni v zadnjih dveh sezonah ostala brez zmage v prvem krogu.